👤

2. Samochód porusza się z szybkością 72 km/h. Jaką droge przebędzie w czasie
3,5 godziny?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

252 km

Wyjaśnienie:

72 km - 1h

x km - 3,5h

Mnożymy na "krzyż", znajdujemy x:

x = 72 km razy 3,5h

x = 252 km

Można to też policzyć w bardziej "fizyczny" sposób:

Wzór na prędkość: V=s/t, stąd s = Vt = 72km/h razy 3,5h = 252km :)