Odpowiedź :
Odpowiedź:
Energia potencjalna pudełka zwiększyła się o 30J
Wyjaśnienie:
Ep - Energia potencjalna
Ep = mgh
m = 1,5kg | h = 2m | g = 10[tex]\frac{m}{s^2}[/tex]
Ep = 1,5 * 2 * 10 = 30J
Odp. Energia potencjalna pudełka zwiększyła się o 30J
Odpowiedź:
Energia potencjalna pudełka zwiększyła się o 30J
Wyjaśnienie:
Ep - Energia potencjalna
Ep = mgh
m = 1,5kg | h = 2m | g = 10[tex]\frac{m}{s^2}[/tex]
Ep = 1,5 * 2 * 10 = 30J
Odp. Energia potencjalna pudełka zwiększyła się o 30J