👤

proszę o jak najszybszą odpowiedź, bardzo dziękuję 6. Ile metrów siatki potrzeba na ogrodzenie działki w kształcie prostokata o wymiarach 200 cm i 5m?
Jaka jest powierzchnia tej działki ? (wynik podaj w metrach kwadratowych). Wykonaj rysunek pomocniczy
i obliczenia. Im=100 cm​


Odpowiedź :

Odpowiedź: a=30m

b=25m

obwód=2*(a+b)=2*(30+25)=110m

potrzeba 110m-90cm=110m-0,9m= 109,1m siatki

Liczę na naj

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

L prostokąta = 2a + 2b

L = 2 * 2m + 2 * 5m

L = 14 m

Odp. Potrzeba 14 metrów siatki.

P prostokąta = ab

P = 2m * 5m

P = 10 m2

rysunek pomocniczy to narysuj po prostu prostokąt 2 cm na 5 cm i to zaznacz długości.

dasz naj?

Szczegółowe wyjaśnienie:

Go Studier: Inne Pytanie