👤

Babcia kupiła w sklepie mięsnym 0,3 kg kiełbasy za 25 zł za 1 kg i 25 dag wędliny za 37 zł za 1 kg. Ile zapłaciła za zakupy? szybko proszę daje naj

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

0,3*25 =7,50 zł- kiełbasa

25 dag=0,25 kg------0,25*37=9,25 zł-- wędlina

7,50+9,25=16,75 zł---razem

Odpowiedź w załączniku

Liczę na naj :)

Zobacz obrazek TheXhannibal