👤

Za 0,35 kg sera zapłacimy 6,93zl. Ile zapłacimy za 65dag?

Odpowiedź :

0,35 kg = 35 dag - 6,93 zł
Możemy zrobić to przy pomocy proporcji:
35 dag — 6,93 zł
65 dag — x

X = 65•6,93 : 35 = 12,87 zł (tyle będzie kosztował ser za 65 dag)