👤

4. Oblicz po jakim czasie samolot startujący z przyspieszeniem 6 m/s2 osiąga szybkość 30 m/s ?Jak długi powinien być pas startowy dla tego samolotu?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

dane:                               szukane:

a= 6m/s 2                        t=?

v= 30 m/s                          s=?

t=v/t

t=30m/s : 6m/s 2

t=5s

s = v*t

s= 30m/s * 5 s

s= 150 m

Wyjaśnienie: