👤

Klocek o objętości 20 cm3 zanurzono całkowicie w wodzie. Oblicz siłę wyporu działającą na ten klocek Gęstość wody wynosi 1000 kg/m3 a przyspieszenie ziemskie g= 10 N/kg

Odpowiedź :

Dane:

V= 20cm3

g= 10 N/kg

d= 1000 kg/m3

Szukane:

F= ?

Rozwiązanie:

V= 20cm3 = 0,00002 m3

F= d*g*V = 10*1000*0,00002= 0,2 N