👤

oblicz przyspieszenie ciała , jeżeli porusza sie ono ruchem jednostajnie przyspieszonym z prędkością 4 m/s w czasie 4s jaką drogę ciało przebędzie w czasie pierwszych czterech sekund ruchu . Oblicz całkowitą drogę , jaką ciało przebywa w czasie 10 sekund ruchu.

Może ktoś pomóc?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem w czasie 4 sekund rozpędził sie do prędkości 4m/s

Wyjaśnienie:

Rozpędził się w 4 sekundy do 4 m/s

Δv=4m/s

Δt=4s

a=ΔV/Δt

a=1m/s2

s=1/2at^2

s=1m/s*16/2

s=8m

Δt=10s

s=1/2at^2

s=1*50m

s=50m