👤

3. Krótsza podstawa trapezu ma 5 cm, wysokość trapezu jest równa 6 cm, a pole wynosi 42 cm kwadratowych. Jaką długość
ma dłuższa podstawa trapezu?
A. 9 cm B. 7 cm C. 8,4 cm D. 14 cm


Odpowiedź :

Odpowiedź:

5+a*6/2=42 | •2

5+a*6=84 | -5

a*6=79 | :6

a=~13,2

hmmm... chyba D