👤

4.Jeżeli samochód jechał z prędkością średnią 65 km/h, to jaką drogę przejechał w ciągu 4h?
5.Jaką średnią prędkość osiągnie samochód, który w czasie 5h przejedzie 300 km?
6.Od godziny 23:30 do godziny 2:30 samolot przeleciał 2550 km. Z jaką prędkością średnią leciał samolot?Czytnik immersyjny


Odpowiedź :

Odpowiedź:

zad.4

65 x 4 = 260 km

odp samochód w ciągu 4 godzin przejechał 260 km

zad.5

300 : 5 = 60

odp samolot osiągnie średnią prędkości równą 60 km/h

zad.6

2550 : 3 = 850

odp samolot leciał ze średnia prędkości równą 850 km /h

Mam nadzieję że pomogłam