Odpowiedź:
P(A) = ⅕.
Szczegółowe wyjaśnienie:
Omega - przestrzeń wszystkich zdarzeń.
A - zdarzenie, że liczba z wylosowanej kuli jest kwadratem liczby całkowitej.
Omega= 20
A= ( 1; 4; 9; 16)
Są 4 takie liczby.
| A | = 4
P(A) = 4/20 = ⅕
Odp: prawdopodobieństwo, że liczba z wylosowanej kuli jest kwadratem liczby całkowitej wynosi ⅕ = 20%.