👤

*9. Obwód pewnego prostokąta wynosi 26 cm. Jeżeli jeden z jego boków skrócimy o 2 cm, a drugi
wudhużymy o 1cm. to otrzymamy kwadrat. Ile wynosi pole tego prostokąta?


plis na teraz​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

a,b= dł. boków prostokata

2*(a+b)=26 = obwód

a+b=13 cm             b=13-a

a-2 =b+1

a-(13-a) = 1+2

a-13+a=3

2a=16

a= 8 cm       b= 13-8=5 cm

pole= a*b= 8*5=40cm²

Szczegółowe wyjaśnienie: