👤

Jakiej długości drutu oporowego o polu przekroju poprzecznego 1,2mm(do kwadratu) należy użyć do wykonania opornika o oporze 12 omów? Przyjmij opór właściwy:
p = 24 x 10-8om
potrzebna szybka odpowiedź! daje 15 ptk


Odpowiedź :

Odpowiedź: 600 km

Wyjaśnienie: l=R*s/p; l=12 Ohm*1,2/24x 10/100000000=

L=R*s/p= 12 Ohm*1,2mmkw*100000000/24=600km