Odpowiedź :
Odpowiedź:
U=1,5 V
q=4*10^-6 C
Jaką energię zużyło źródło
E=W=1,5*4*10^-6=6*10^-6 J
Wyjaśnienie:
Praca wykonana dla przemieszczenia ładunku
W=q*U [C*V=AsV=Ws=J/s*s=J]
Odpowiedź:
U=1,5 V
q=4*10^-6 C
Jaką energię zużyło źródło
E=W=1,5*4*10^-6=6*10^-6 J
Wyjaśnienie:
Praca wykonana dla przemieszczenia ładunku
W=q*U [C*V=AsV=Ws=J/s*s=J]