👤

Ola chce zrobić tort. Użyje w tym celu: 2 kg maki, 0,25 kg margaryny, 6 jaj, 1,5 litra mleka, opakowanie śmietany, opakowanie bakalii.

Jaki będzie koszt użytych produktów jeżeli:

1 kg mąki – 1,6 zł
0,5 kg margaryny – 2,8 zł
1 jajko – 0,3zł
1 litr mleka – 2zł
opakowanie bakalii – 3zł
opakowanie śmietany – 6zł


Odpowiedź :

Mąka: 1,6 * 2 = 3,2

Margaryna: 2,8 : 2 = 1,4

Jajka: 0,3 * 6 = 1,8

Mleko: 2 + 1 = 3 (bo 2:2 to 1) lol

Bakalie: 3

Smietana: 6

Razem: 3,2 + 1,4 + 1,8 + 3 + 3 + 6 = 18, 2