Odpowiedź :
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
v=s/t
s-60m
t=9,04 s
v=60/9,04=6,64 m/s
6,64 m/s=6,64*1/1000 km:1/3600 h=6,64/1000*3600=6,64*3,6=23,904 km/h
s=60 m
t=6,39 s
v=60/6,39≈9,39 m/s
9,39 m/s=9,39*1/1000 km :1/3600 s=9,39/1000*3600=9,39*3,6=33,804 km/h