👤

Piłeczka pingpongowa o masie 0,2 kg uderza prostopadle w ścianę z prędkością 2 m/s i po odbiciu uzyskuje szybkość 4 m/s . Czas zderzenia był równy ∆t= 0,8 s. Oblicz wartość średniej siły, którą ściana działa na piłeczkę podczas zderzenia.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

m=0,2 kg

Δv=2+4=6 m/s

Δt=0,8 s

-----------------------------

F=mΔv/Δt=0,2*6/0,8=6/4=1,5 N

Wyjaśnienie:

siła

F=ma [N]

przyspieszenie

a=Δv/Δt [m/s^2]