👤

14.
Obwód trapezu równoramiennego wynosi 26 m. Oblicz pole tego trapezu,
jeżeli jedna podstawa ma 11 m, wysokość ma 4 m, a każde ramię jest tej samej długości co druga podstawa.

PLZ POMOCY NA JUTRO dam 15 punktow! odp w których piszecie byle by mieć punkty zglaszam!!!​


Odpowiedź :

O=26 m

O=26m-11m=15m (11m to podstawa)

15m:3=5m

Czyli druga podstawa ma 5m tak samo jak boki

h=4m(wysokość)

a=5m(do góry podstawa)

b=11m(ta na dole)

P=32m²

P=(5+11)•4/2=2•16m=32²

/=kreska ułamkowa