Hej!
Wzór :
p = F/S, gdzie :
p — ciśnienie (wyrażone w Pascalach)
F — siła która działa na ciało (wyrażona w Newtonach)
S — powierzchnia na którą oddziałuje ciało (wyrażona w metrach kwadratowych)
Rozwiązanie :
F = 600 N
S = 1000 cm² = 0,1 m²
p = 600 N : 0,1 m² = 6000 Pa
Pozdrawiam! - Julka