👤

Potrzebuje na jutro daje 20 pkt i naj za dobra odpowiedź.
Proszę tylko o rozpisanie.


Potrzebuje Na Jutro Daje 20 Pkt I Naj Za Dobra OdpowiedźProszę Tylko O Rozpisanie class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

Masa łódki +masy ludzi

m=350kg

V=0,5m³

d=1000kg/m³

g=10N /kg

Oblicz, czy siła wyporu Fw jest większa od ciężaru ludzi z łódką F, wtedy nie utonie.

Siła wyporu

Fw=d*g*V

Fw=1000kg/m³*10N/kg *0,5m³

Fw=5000N

Siła ciężkości ludzi i łodzi

F=m*g

F=350kg*10N/kg

F=3500N

Fw>F, łódka nie zatonie, będzie pływać.