Odpowiedź :
Odpowiedź:
a= dł. krawedz
Pc= 6*a²
a=5cm Pc=6*5²=150cm²
a=20m Pc= 6*20²= 2400m²
a=7dm Pc= 6*7²=294 dm²
a=11mm Pc=6*11²= 726mm²
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
a= dł. krawedz
Pc= 6*a²
a=5cm Pc=6*5²=150cm²
a=20m Pc= 6*20²= 2400m²
a=7dm Pc= 6*7²=294 dm²
a=11mm Pc=6*11²= 726mm²
Szczegółowe wyjaśnienie: