👤

Oblicz, ciśnienie wywierane na podłogę przez skrzynkę, której podstawa ma kształt prostokąta o wymiarach: 70 cm*30cm, jeżeli skrzynka wywiera na podłoże nacisk 100N.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Skrzynka wywierane na podłogę ciśnienie 476,2 Pa.

Wyjaśnienie:

Ciśnienie p

[tex]p=\frac{Fn}{S}[/tex]

Fn- siła nacisku, S - pole powierzchni

[tex]Dane:\\S=70cm*30cm=0,7m*0,3m=0,21m^2\\Fn=100N\\\\Szukane:\\p=?\\\\Rozwiazanie:\\p=\frac{Fn}{S}\\\\p=\frac{100N}{0,21m^2}\\\\p\approx476,2Pa[/tex]

Go Studier: Inne Pytanie