👤

Na jaką powierzchnię należy naciskać siłą 750N, aby uzyskać ciśnienie 0,25hPa? Zapisz pełne rozwiązanie. prosze na już to ważne pls

Odpowiedź :

[tex]dane:\\F = 750 \ N\\p = 0,25 \ hPa = 25 \ Pa = 25 \ \frac{N}{m^{2}}\\szukane:\\S = ?\\\\Rozwiazanie\\\\p = \frac{F}{S} \ \ /\cdot S\\\\p\cdot S = F \ \ /:p\\\\S = \frac{F}{p}\\\\S = \frac{750 \ N}{25\frac{N}{m^{2}}} = 30 \ m^{2}}[/tex]

Odp. Szukana powierzchnia S = 30 m².