Odpowiedź :
Odpowiedź:
o - obwód trójkata = 35 cm
a - podstawa trójkąta
b - ramię trójkata = a - 2 cm
o = a + 2(a - 2) = a + 2a - 4 cm = 3a - 4 cm
3a - 4 cm = 35 cm
3a = 35 cm + 4 cm = 39 cm
a = 39 cm : 3 = 13 cm
Odp: podstawa trójkąta ma długość 13 cm