👤

Pole prostokąta szkoła podstawowa
1 Ile wynosi pole prostokąta o wymiarach: 4 cm x 3,5 cm
2 Ile wynosi pole kwadratu o boku długości 3,3 dm
3 Obwód prostokąta wynosi 17 cm. Jeden bok tego prostokąta ma długość 6 cm. Ile wynosi pole tego prostokąta


Odpowiedź :

1. P=4cm•3,5cm=14cm2 (14 cm kwadratowych)

2. P=3.3dm•3.3dm=10,89dm2

3. 17-2•6=17-12=5

5:2=2,5(cm)- długość drugiego boku tego prostokąta

P=6cm•2,5cm=15cm2

Mam nadzieję, że pomogłam!❤