proszę o obliczenie w podany sposób :) dam naj za dobrze zrobione <3

Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
zad.3.2
[tex]v_A=70\frac{km}{h}[/tex]
[tex]t_A=4h[/tex]
[tex]v_B=60\frac{km}{h}[/tex]
[tex]t_B=5h[/tex]
[tex]szukane:s[/tex]
[tex]s=v*t[/tex]
[tex]s_A=70\frac{km}{h}*4h=280km[/tex]
[tex]s_B=60\frac{km}{h}*5h=300km[/tex]
[tex]s_B>s_A[/tex]
zad.3.3.
[tex]v=80\frac{km}{h}[/tex]
[tex]t=15min=\frac{15}{60}h=\frac{1}{4}h[/tex]
[tex]szukane:s[/tex]
[tex]s=v*t[/tex]
[tex]s=80\frac{km}{h}*\frac{1}{4}h=20km[/tex]
zad.4.2
[tex]v=4\frac{m}{min}[/tex]
[tex]s=1km=1000m[/tex]
[tex]szukane:t[/tex]
[tex]t=\frac{s}{v}[/tex]
[tex]t=\frac{1000m}{4\frac{m}{min} }=250min[/tex]
zad.4.3.
[tex]s=150000000km[/tex]
[tex]v=300000\frac{km}{s}[/tex]
[tex]szukane:t[/tex]
[tex]t=\frac{s}{v}[/tex]
[tex]t=\frac{150000000km }{300000\frac{km}{s} }=500s[/tex]