👤

proszę o pomoc ponieważ nie jestem dobry z matmy zadanie jest w załączniku

Proszę O Pomoc Ponieważ Nie Jestem Dobry Z Matmy Zadanie Jest W Załączniku class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

x= cena początkowa za 1 kg jabłek

3* ( x+ 0,75 zł)=5,88 zł        /:3

x+0,75 zł= 1,96  zł= szukane równanie

x= 1,96-0,75

x= 1,21 zł = początkowa cena jabłek za kg

Szczegółowe wyjaśnienie: