👤

** 2.20. Kula o masie 2,3 kg zanurza się w wodzie ze stałą prędkością 0,5 m/s. Podczas
ruchu na kulę działa siła oporu ruchu o wartości 5,5 N. Druga kula o tych samych rozmiarach wynurza się z prędkością 0,5 m/s. Oblicz masę drugiej kuli.​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

m=2,3

R=5,5 N siła oporu

g=10 m/s^2

-----------------------------

Kula 1 zanurza się

Fw siła wyporu

mg siła ciężkości

Fw+R-m1g=0

Kula 2 wynurza się

Fw-R-m2g=0

odejmujemy stronami

2R-m1g+m2g=0

masa drugiej kuli

m2=(m1g-2R)/g=m1-2R/g=2,3-2*5,5/10=1,2 kg

Wyjaśnienie:

Suma sił działających na ciało w ruchu jednostajnym = 0

Go Studier: Inne Pytanie