👤

40 mg związku rozpuszczono w 4 ml rozpuszczalnika, a następnie rozcieńczono 20-krotnie. Jakie stężenie będzie miał roztwór?

Odpowiedź :

c₁ = 40 mg : 4 ml = 10 mg/ml

c₂ = 10 mg/ml : 20 = 0,5 mg/ml

(-_-(-_-)-_-)