Odpowiedź :
Odpowiedź:
Najpierw obliczam pole tego rombu.
d1 = 8 cm
d2= 6 cm
P = ½ * d1 *d2
P = ½ * 8 cm * 6 cm = 48/2 = 24 cm²
Obliczam bok a korzystając z twierdzenia Pitagorasa.
a² = 4² + 3²
a² = 16 + 9
a² = 25
a= 5
a = 5 cm
Obliczam obwód.
Obw = 4 * a
Obw = 4 * 5 cm = 20 cm
Obliczam wysokość , wyznaczając ją ze wzoru na pole:
P = a * h
5* h = 24. /:5
h = 4,8
h = 4,8 cm
Odp : długość boku tego rombu wynosi 5 cm , pole tego rombu wynosi 24 cm²,
obwód wynosi 20 cm, a wysokość wynosi 4,8 cm.
Odpowiedź:
p,q= dł. przekatnych p= 8cm 1/2 p=4cm q= 6cm 1/2 q=3cm
a= dł. boku
(1/2 p)²+(1/2 q)²=a² 4²+3²=a²
a=5cm
...............
P=1/2 pq=1/2*8*6=24cm²
ob.=4a=4*5=20cm
h=wysokosc
P=a*h
24= 5*h
h=24/5
h= 4,8 cm
Szczegółowe wyjaśnienie: