👤

Objętość kuli wynosi
36π cm³. Oblicz pole powierzchni.

Blagam o pomoc!!


Odpowiedź :

Odpowiedź:

V = 36π

V = 4 / 3 • πR³

4 / 3 • π • R³ = 36π / •3

4πR³ = 108π / : 4π

R³ = 27

R = 3cm

P = 4πR²

P = 4π•3²

P = 4•π•9

P = 36π cm²

Szczegółowe wyjaśnienie:

licze na naj