👤

Kuba i Asia rozstają się. Zaczynają biec i oddalać się od siebie w przeciwnych kierunkach, wzdłuż tej samej ulicy. Kuba biegnie z prędkością 6m/s, a Asia z prędkością 3m/s. Po ilu sekundach znajdą się od siebie w odległości 270 m? Zapisz obliczenia (pamiętaj o jednostkach). Bardzo proszę o pomoc z góry dziękuję :)

Odpowiedź :

Odpowiedź:

vk - prędkość Krzysia = 6 m/s

va - prędkość Asi = 3 m/s

s - droga = 270 m

t - czas = ?

vk * t + va * t = 270 m

t(vk + va) = 270 m

t = 270 m : (vk + va) = 270 m : (6 + 3) m/s = 270 m : 9 m/s = 30 s

sprawdzenie:

vk * t + va * t = 270 m

6 m/s * 30 s + 3 m/s * 30 s = 270 m

180 m + 90 m = 270 m

270 m = 270 m

L = P

Odp: po 30 sekundach będą w odległości 270 m od siebia