Zad 6. Na poziomej płaszczyźnie znajduje się równia pochyła o podstawie l = 1,2 m
i kącie nachylenia do poziomu a =20°. U podstawy tej równi znajduje się niewielki klocek
o masie m = 0,25 kg. Obliczyć minimalną prędkość, jaką należy nadać temu ciału w górę
równi, aby opuściło ono równię. Współczynnik tarcia między ciałem a równią wynosi f = 0,4.