👤

W poniedziałek Pani Joanna kupiła 4 paczki parówek po 5,20 zł za paczkę i 2 paczki sera po 6,80 zł za paczkę. We wtorek parówki podrożały o 20%, a ser potaniał o 15%.
Pani Katarzyna kupiła we wtorek tyle samo paczek parówek i tyle samo paczek sera, co Pani Joanna w poniedziałek. Która z pań wydała na zakupy więcej? O ile złotych więcej?