👤

Przez kondensator o nieznanej pojemności podłączony do sieci elektrycznej niskiego napięcia o parametrach U = 230V i f = 50Hz przepływa prąd o natężeniu I = 100mA. Prąd o jakim natężeniu przepłynie przez ten kondensator jeśli podłączymy go w USA do sieci elektrycznej niskiego napięcia o parametrach U = 120V i f = 60Hz?