👤

Z miejscowości B odległej o d=4 km od miejscowości A zaczął oddalać się autostradą pojazd z prędkością v1 = 54 km/h. Po czasie t0=1 minuta wyrusza za nim pojazd z miejscowości A z prędkością v2= 108 km/h. Po jakim czasie i w jakiej odległości od A spotkają się?​