👤

Zad. 1 (Rys.2) Sanki o masie m = 80 kg zsuwają się po pochylni o nachyleniu  = 45o
i wysokości H=10 m oraz
współczynniku tarcia pomiędzy równią, a sankami wynosi k = 0.5. Dodatkowo przeciwnie do kierunku ruchu wieje
wiatr działając na sanki siłą F = 10 N równolegle do równi. Sanki zjeżdżają do podnóża pochylni i dalej poruszają się
poziomo po powierzchni o współczynniku tarcia k = 0.8. (a) Policz jaką drogę S przebędą sanki do momentu
zatrzymania się. (b) Odległość od podnóża górki do ulicy wynosi 10 m. W momencie ruszenia saneczkarza ze szczytu
górki, z za zakrętu wyjeżdża samochód z prędkością V=50 km/h. Odległość samochodu od punktu przecięcia drogi
przez saneczkarza wynosi s=20 m. Czy dojdzie do wypadku?
Zad. 2 (Rys.3) Z dachu o nachyleniu  = 45o
zsuwa się 50kg masa śniegu. Współczynnik tarcia pomiędzy dachem,
a śniegiem wynosi k = 0.2. Szczyt dachu położony jest na wysokości H=20 m, natomiast dolna krawędź dachu na
wysokości h=15 m. Policz na jaką odległość od krawędzi budynku spadnie masa śnieżna.


Zad 1 Rys2 Sanki O Masie M 80 Kg Zsuwają Się Po Pochylni O Nachyleniu 45o I Wysokości H10 M Oraz Współczynniku Tarcia Pomiędzy Równią A Sankami Wynosi K 05 Doda class=