Do mieszaniny złożonej z m1 = 5 kg lodu i m2=4 kg wody o temperaturze t0= 0 st.C wpuszczono m3 = 0,5 kg pary wodnej o temperaturze t =100 st.C. Wypisz dane, szukane, odpowiednie wzory dostosowane do oznaczeń w zadaniu i wyznacz wzór końcowy oraz oblicz temperaturę końcową mieszaniny zakładając, że będzie ona większa od zera. Przyjmij: ciepło właściwe wody c = 4200 J/(kg * st.C), ciepło topnienia T = 3,3*10^5 J/kg, ciepło skraplania
L = 22,6*10^5 J/kg. Zinterpretuj otrzymany wynik liczbowy i oceń oraz uzasadnij czy jest on prawidłowy czy też nie.