4.35. Na rdzeniu (rys. 4.10) nawinięto cewkę toroidalną. Wymiary rdzenia: D₁ = 4 cm, D₂ = 8 cm, b = 2 cm. Liczba zwojów cewki N = 1200, prąd płynący w cewce I = 0,2 A. Oblicz wartość strumienia magnetycznego i indukcji magnetycznej w rdzeniu, gdy rdzeń jest: a) powietrzny, b) sta liwny, c) ze stali krzemowej (4% Si).
